Spordiklubi Reval-Sport

Spinning

SPINNING on väga tõhus siserattatreening, mis toimub trenažöörratastel, grupitreeninguna, treeneri juhendamisel ning muusika saatel. Spinningu eesmärk on treenida aeroobset vastupidavust, sobib väga hästi südame-veresoonkonna ja hingamiselundkonna tugevdamiseks. Rattasõidu harrastajatele ja fännidele on see Eestimaises külmas talves väga hea võimalus ennast suviseks rattasõiduks ette valmistada ning ennast vormis hoida. Annab väga hea füüsilise koormuse ning seetõttu sobib treening suurepäraselt ka meestele. Suurima koormuse saavad tuharad, reied ja sääremarjad, kuid töötama peavad ka kõhu- ja seljalihased, mille abil hoitakse õiget ratturi asendit. 

Spinningutundi sobivad enam keha ümber olevad püksid, kuna laiemad püksid võivad jääda ratta vahele ning särk soovitavalt pigem ümber keha, et treener võiks paremini jälgida harjutaja sõiduasendit ja tehnikat. Jalga parem panna kõva tallaga jalatsid, et kand alla ei vajuks või spetsiaalsed klippidega rattakingad. Spinningu pluss on see, et algaja ja ekspert saavad olla ühes treeningus, sest igaühel on oma mängumaa, oma ratas, mis on paigal ning koormust saab reguleerida vastavalt enda treenitusastmele.

SPINNING 45', 50'- treeningutes tehakse nii ühtlase tempo ja koormusega sõite, mille vältel säilitatakse keskmist pulsisagedust kui spurte ja mäkke tõuse ning mäest laskumisi. Rattal kasutatakse erinevaid sõidutehnikaid nii istudes kui seistes. Intervalltreening arendab aeroobset ja kiiruslikku vastupidavust ning lihasjõudu. 

Treening lõpeb taastumisega ja venitusega. Ole valmis higistama ja põletama kaloreid!

Sinu Reval-Sport